Promocja na start!

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND

Szukasz bezpiecznego miejsca do przechowywania swoich rzeczy?
Skorzystaj z naszej oferty self storage i zyskaj pierwszy miesiąc za pół ceny przy wynajmie na minimum 3 miesiące!

Jak odzyskać przestrzeń w mieszkaniu nie wyrzucając niczego?

Wiosenne, jesienne, czy jakiekowiek inne porządki oznaczają między innymi krytyczne przyjrzenie się posiadanym rzeczom i ocenę, czy naprawdę ich używamy, czy rzeczywiście ich potrzebujemy. Doradcy od domowych porządków sugerują, by pozbywać się przedmiotów, których nie używaliśmy od roku, czy dwóch. Jednak nie każdy chce rozstawać się z ulubionymi rzeczami, są też takie rzeczy, które chcemy zachować dla swoich dzieci i takie, których używamy bardzo rzadko, ale jednak używamy. I moglibyśmy spokojnie wszystkie je zatrzymać, okazuje się jednak, że problemem jest ich przechowywanie w domu.

Czy mieszkasz w małym mieszkaniu, czy w sporym domu, prędzej czy później zgromadzone sprzęty, ubrania, akcesoria wypełnią przestrzeń szaf, szafek, komód. Przychodzi taki moment, że nawet na strychu już nic nie da się upchnąć. Jak zatem zrobić porządek, zwolnić nieco przestrzeni nie wyrzucając niczego?

Najpierw przejrzyj rzeczy i podziel je na takie, których używasz często i potrzebujesz mieć pod ręką, takie, które przydają się w określonych okolicznościach (np. sezonowe, czy świąteczne) i takie, które chcesz zatrzymać, choć właściwie nie są używane.

Na to, czego stale lub często używasz musi znaleźć się miejsce w szafach, szafkach, komodach, czy na półkach. Poukładaj je tak, by korzystać z nich wygodnie.

Pozostałe rzeczy mogą być przechowywane poza domem. Wynajęcie magazynu self storage pozwoli Ci je zachować a jednocześnie zwolnić sporo miejsca w domu. Spakuj rzeczy do kartonów lub pojemników z tworzywa, opisz je i umieść w magazynie self storage.

Co warto przechowywać w self storage

 • sprzęty i naczynia kuchenne, których używasz bardzo rzadko, sezonowo lub tylko przy określonych okazjach (np. wazę do zupy, jeśli wyjmujesz ją wyłącznie na wigilijny stół, albo brytfannę, w której pieczesz mięso tylko wtedy, gdy odwiedzają Cię teściowie, albo słoiki na przetwory, które będą potrzebne dopiero latem, gdy zdecydujesz się robić konfitury, soki i dynię w occie),
 • sezonowy sprzęt sportowy – sanki, narty, rowery itd.
 • sezonowe ubrania – puchowe kurtki i ocieplane buty latem, zwiewne sukienki, sandały i słomkowe kapelusze zimą,
 • ubrania, które w tej chwili nie pasują Ci rozmiarem,
 • ubrania, zabawki i akcesoria dziecięce, jeśli np. chcesz je zachować dla kolejnego dziecka,
 • książki, których nie planujesz czytać w najbliższym czasie, ale które zachowujesz z sentymentu, dla kolejnych pokoleń czy z innych powodów,
 • sprzęty ogrodowe, balkonowe i tarasowe – meble ogrodowe, doniczki, ziemię do kwiatów, parasol ogrodowy etc.
 • pamiątki – niektóre na pewno chcesz mieć pod ręką, ale z pewnością są i takie, które można wydelegować do bezpiecznego magazynu,
 • nie używane obecnie meble, lampy, sprzęty domowe – rearanżacja wnętrza zazwyczaj skutkuje tym, że pewne przedmioty przestają pasować do aktualnego wystroju, ale być może będą pasowały do kolejnej koncepcji, która pojawi się za jakiś czas,
 • ozdoby świąteczne,
 • materiały i narzędzia remontowe – uzupełniający zapas glazury i terakoty, reszta farby, pędzle oraz wszelkie inne rzeczy, które przydadzą się dopiero przy kolejnych pracach remontowych.

Twój własny magazyn na wszystko, co chcesz zachować
Przechowalnia24 oferuje trzy wielkości kontenerów magazynowych, więc dostosujesz wynajmowaną przestrzeń do swoich potrzeb. Nasi doradcy pomogą Ci dobrać odpowiedni rozmiar kontenera do ilości rzeczy, jakie chcesz przechować. W każdej chwili łatwo odbierzesz potrzebne akurat rzeczy, czy dołożysz kolejne – dostęp do kontenera jest całodobowy, możesz podjechać samochodem bezpośrednio pod kontener. W self storage Przechowalnia24 Twoje rzeczy będą bezpieczne – każdy kontener ma swój alarm, a teren jest monitorowany, zaś same kontenery dobrze ochronią Twoje rzeczy przed wpływem warunków atmosferycznych – przecież zostały stworzone do morskiego transportu wszelakich dóbr.

Więcej przestrzeni w domu to większa wygoda życia. Dzięki self storage możesz uporządkować przestrzeń swojego domu nie wyrzucając niczego.

Scroll to Top