Promocja na start!

-
DNI
-
GODZIN
-
MINUT
-
SEKUND

Szukasz bezpiecznego miejsca do przechowywania swoich rzeczy?
Skorzystaj z naszej oferty self storage i zyskaj pierwszy miesiąc za pół ceny przy wynajmie na minimum 3 miesiące!

Komu przyda się self storage?

W dzisiejszych czasach jesteśmy otoczeni rzeczami. Ułatwiają nam życie, dają komfort, sprawiają przyjemność, są potrzebne w codziennym działaniu… Są jednak takie sytuacje, kiedy meble, przedmioty codziennego i niecodziennego użytku, sprawiają kłopot. Oto kilka sytuacji, w których z pewnością przyda Wam się magazyn self storage.

Przeprowadzka. Idealnie byłoby, gdyby trwała jeden dzień – pakowanie, przewożenie, rozpakowanie, zamieszkanie. Jednak przeprowadzka to proces i wymaga czasu. Pakowanie może trwać nawet kilka tygodni, podobnie jak rozpakowywanie rzeczy. W tym czasie potykasz się o kartony i trudno cokolwiek znaleźć. Pomocny w tym procesie może być magazyn self storage, gdzie będziesz stopniowo umieszczać swoje rzeczy w miarę pakowania, a potem stopniowo je stamtąd odbierzesz. Dzięki temu nie będzie trzeba „żyć na kartonach”.

Remont domu lub mieszkania. Nawet „zwykłe malowanie” wymaga odpowiedniego przygotowania pomieszczeń. Żeby skutkiem ubocznym remontu nie były zniszczenia mebli, czy rzeczy osobistych, trzeba je odpowiednio zabezpieczyć. Prace remontowe przebiegną sprawniej i szybciej, jeśli nie będzie trzeba wciąż obchdzić dookoła sterty szafek i foteli piętrzących się pod folią na środku pokoju. Planując remont, pomyśl o wynajęciu magazynu self-storage na ten czas.

Studenci, którzy na czas roku akademickiego wynajmują mieszkanie lub pokój w akademiku, muszą coś zrobić ze swoimi rzeczami w czasie wakacji. Oczywiście można spakować je w walizki i przewieźć do rodzinnego domu, a potem, na jesieni, powtórzyć tę operację tylko w drugą stronę. Wygodniej jednak będzie studenckie wyposażenie zgromadzić w self storage. Magazyn można wynająć w pojedynkę lub wspólnie z kilkoma innymi studentami.

Sprzedaż domu lub mieszkania. Uporządkowany, czysty dom czy mieszkanie będzie z pewnością atrakcyjniejsze dla potencjalnych nabywców. Bałagan, osobiste przedmioty, rzeczy poutykane po kątach – to nie zrobi dobrego wrażenia. Jeśli chcesz sprzedać mieszkanie lub dom, warto je do tej sprzedaży przygotować – gruntownie posprzątać i „odchudzić” ze zbędnych przedmiotów. Nadmiar rzeczy możesz przechowć w self storage.

Dzieci rosną, a wraz z nimi ilość rzeczy, które gromadzimy. Z niektórych wyrastają, ale chcemy je zachować dla młodszego rodzeństwa. Inne – kupione na zapas, albo otrzymane „w spadku” po starszych dzieciach znajomych czy rodziny – muszą poczekać, aż nasze dzieci do nich dorosną. A jeszcze do tego rowerki w trzech rozmiarach, sanki, narty, łyżwy… Często trudno jest pomieścić to wszystko w domu. Dla rodzin z dziećmi self storage jest znakomitym rozwiązaniem.

Życie w wielkim mieście to często życie w niewielkim mieszkaniu. Zmieszczenie swojego dobytku na kompaktowym metrażu może być trudne. Są jednak takie rzeczy, których używamy sezonowo – ubrania, sprzęt sportowy, opony samochodowe. Pod ręką potrzebujemy tylko tych odpowiadających bieżącemu sezonowi. A więc zimowe rzeczy latem mogą znaleźć się poza naszym mieszkaniem. Tak jak letnie zimą. Można poprosić o ich przechowanie rodziców, znajomych, albo wynająć magazym self storage.

Kiedy senior nie może już mieszkać samodzielnie. Starsi rodzice wymagają opieki. Kiedy podejmujemy decyzję o ich przeprowadzce pod nasz dach, musimy zrobić dla nich miejsce, a także zdecydować, co stanie się z ich rzeczami. Self storage to przestrzeń, w której możesz przechować niektóre swoje rzeczy, by zrobić w domu miejsce dla seniora. W tym samym magazynie możesz złożyć rzeczy rodziców, których nie chcecie się pozbywać.

Rozstanie, rozwód, wyprowadzka. To trudny moment w życiu. Trudny emocjonalnie ale też organizacyjnie. To, co mieściło się dotąd we wspólnej przestrzeni domu czy mieszkania, trzeba podzielić. Moje, twoje. Podzielone rzeczy być może od razu trafią do nowego mieszkania, ale może na razie mieszkasz w wynajętym pokoju, u przyjaciół, czy w hotelu. Self storage to miejsce, gdzie możesz umieścić swoje rzeczy i na razie się nimi nie martwić.

Śmierć bliskiej osoby to ogromna strata, emocjonalny ból. Nieuchronnie przychodzi ten czas, kiedy trzeba uporządkować rzeczy pozostałe po zmarłym. Zwykle mija kilka tygodni lub miesięcy, kiedy jesteśmy na to gotowi. A może przez kolejne lata nie będziemy chcieli pozbyć się niczego z rzeczy, które pozostały po ukochanej osobie. Można je bezpiecznie umiecić w self storage. Niech czekają.

Wiele zmian w życiu, nawet tych na lepsze, wiąże się ze stresem, koniecznością zmierzenia się z dużym wyzwaniem. Warto wtedy sięgać po rozwiązania, które ułatwią nam życie, pomogą uporać się z trudnościami, odciążą nas i sprawią, że wtedy, kiedy mamy mnóstwo na głowie, będziemy mieć na niej nieco mniej.

Scroll to Top